Olsztyn jest na Mazurach... Jak przenieść go na Warmię?

Warmia nie istnieje w świadomości Polaków. Przykre, ale prawdziwe i doświadczyłam tego na własnej skórze. Wszystko zgarniają Mazury. Czy jest zatem sposób, żeby to zmienić? Czy w ogóle da się to zrobić?

Cukier krzepi. A może wnerwia?

I jak tu być mądrym w tym mądrym świecie? O cukrze powiedziano już wszystko. I wszystko najgorsze. A człowiek i tak traci rozum, gdy ma ochotę na słodkie. Zatem da się zjeść ciastko i mieć ciastko?

Zakaz palenia na balkonach. Mam puścić sąsiada z dymem?

Sąsiad pali jak smok. Codziennie, o każdej porze. Mój nos doskonale wie, kiedy to robi. Może więc wprowadzić zakaz palenia na balkonie? Wiele spółdzielni ma taki zakaz wpisany w regulamin, ale nikt go nie przestrzega. Mam więc dzwonić na policję?

Kobiety na banknoty!

Pieniądze należą do mężczyzn? Chciałabym, aby kobiety były doceniane i wyróżnione w finansowej sferze życia. Nie tylko sprawiedliwie wynagradzane, ale były obecne na banknotach. Waluta jest przecież kobietą.

Urzędnik ma wymówkę: jest koronawirus!

Bezczynne urzędy muszą wziąć się w garść. Koronawirus nie może być wymówką, że się nie da, że trzeba więcej czasu. Lenistwo nie popłaca, a im dalej w las, tym więcej drzew.

Szczepionka. Da się ją jakoś odszczepić?

Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał... Tak jak wszyscy mi mówią, żeby się zaszczepić. Ale są też tacy, którzy radzę, żeby się od(sz)czepić. Tylko jak? Do walki ze szczepieniami przystępuję więc już nie tylko antyszczepionkowcy, ale też odszczepieńcy.

Czy można zbłądzić w sześć sekund?

Bardzo szanuję język polski i tych, którzy go szanują. Tych, którzy popełniają błędy językowe, też szanuję. Ale mnie denerwują. Niemniej jednak — błądzić jest rzeczą ludzką.

Kobiety, na monopole! O zakazie picia alkoholu dla kobiet

Mężczyzna pić może, kobiecie nie wypada... Mądrość znana od lat. Teraz swoje trzy grosze dokłada WHO, która... w ogóle zakazuje picia alkoholu kobietom. Czy ktoś to przemyślał na trzeźwo?

Olsztyński Budżet Obywatelski sposobem na załatanie dziur?

Olsztyński Budżet Obywatelski. Lubię to! Zawsze biorę udział w głosowaniu. W tym roku jestem już po. Wam też polecam. W końcu możemy wziąć losy Olsztyna w swoje ręce. Tylko czy to przypadkiem… w wielu przypadkach nie wyręcza urzędników?

Kwarantanna pod specjalnym nadzorem?

Kwarantanna w szkołach jest jak gra w domino. Na kogo wypadnie, na tego bęc. Na zdalne idzie klasa za klasą. Dzieciaki siedzą zamknięte w domu nawet do 10 dni. I nie ma tu żadnej taryfy ulgowej. Tylko że w tym systemie coś nie gra. Ba, nawet coś fałszuje.

Rozbujała nam się szkolna huśtawka

Halo! Czy mnie słychać? Czy mnie widać? Tak pewnie zaczyna się większość lekcji zdalnych. Uwagę trudno przyciągnąć, zwłaszcza najmłodszych uczniów. Ci na szczęście wracają do szkół. Ale na raty. A kto zapłaci odsetki?

Na co Olsztyn może wydać miliony?

Tajemniczy milioner obdarował urzędników w Krakowie. Dzięki ogromnemu przelewowi zainwestują w rozwój miasta. A gdyby tak te pieniądze trafiły do Olsztyna? Na co moglibyśmy je wydać?

Jak kibicować polskiej reprezentacji w środku nocy? Mam na to pomysł

Pozazdrościłam dziadkowi kolegi, który przestawił się na czas japoński. Nocami ogląda igrzyska, a w ciągu dnia śpi. Ja też tak chcę. Może więc z okazji olimpiady wziąć urlop i kibicować? W końcu to trochę jak podróż w dalekie kraje…

Granica strachu już się buduje?

A mury runą... — śpiewał Jacek Kaczmarski. Dziś symbol otwartości świata XXI wieku dotarł do Polski. Na razie nie runie, bo buduje się na granicy z Białorusią. Tylko czy ten drut kolczasty ma nas chronić, czy wystraszyć?

Burze dają harcerzom w kość

Nie ma dnia bez informacji, że trzeba ewakuować obozy harcerskie z lasu. Umówili się, czy co? Winna jest pogoda czy może termin wypoczynku nieodpowiedni?

Chciałabym dostać wałek, żeby zdzielić nim męża

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zatem czy dobry prezent zawsze jest dobry? Żona na święta chciałaby dostać coś dla siebie, a nie do kuchni. Bo to stawia ją w niezręcznej sytuacji i... w kuchni oczywiście. Przy garach. Jak w tym znanym polskim powiedzeniu...

Sexapil, to nasza broń kobieca. Ale nie w szkole?

Żadnego dekoltu i bluzek z krótkim rękawem? Taki savoir-vivre dla dziewczynek wprowadzają niektóre podstawówki. Nie obwiniajmy jednak "ugruntowania cnót niewieścich". Bo... to Disney namieszał...

Nieznana Okuninka deklasuje Mikołajki?

Długi weekend za nami. I tłumy. Na procesji, na deptakach i w pubach. A co przed nami? Też tłumy? Ale podobno nie na Mazurach. Większym zainteresowaniem niż nasze jeziora cieszy się mała plaża w Okuninkach. Serio?

Nauka zdalna to nie Chodakowska 

Dziś, jaki by ten wuef nie był, to wuef-widmo. To tak jakby pływać na sucho, morsować na ciepło albo skakać jak Stoch… z wersalki. A pomyśleć, że kiedyś fitness przed ekranem był hitem sezonu.
(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone